Рішення SolarWinds – моніторинг, аналіз та управління різними компонентами ІТ-інфраструктурних сервісів і додатків!

04.03.2019

На поточний момент на світовому ринку присутні безліч компаній, які пропонують унікальні і якісні рішення з моніторингу ІТ-інфраструктури у якомусь окремо взятому сегменті. Але, не так вже й багато компаній, які можуть надати можливість управляти всіма своїми рішеннями з однієї консолі на базі єдиної платформи. І ще менше компаній, які об’єднують на базі своєї платформи рішення різного профілю, різної спрямованості, що дозволяють працювати з різними сегментами ІТ та ІБ. Саме до останніх належить компанія SolarWinds – світовий лідер в області моніторингу, аналізу та управління різними компонентами ІТ-інфраструктурними сервісами та додатками, як локальними (наземними), так і хмарними!

Унікальність компанії SolarWinds полягає в простих речах, які настільки очевидні, що дивно чому так мало послідовників подібних ідей і підходів: це і єдина інтуїтивно зрозуміла веб-консоль з можливістю одночасного відображення в цій консолі даних з різних джерел і їх (даних) кореляції між собою; це можливість використання принципово різного функціоналу на базі однієї платформи (від моніторингу до конфігурації і аналізу); це можливість створювати різні сценарії і ставити всілякі дії для систем і сервісів на підставі будь-яких подій, що відбуваються в ІТ-інфраструктурі; і звичайно ж – це підтримка колосальної кількості різних сервісів (як «наземних», так і «хмарних»), обладнання та програмного забезпечення.

В якості підтвердження необхідно додати, що понад 400 (чотириста) компаній зі списку Fortune 500 з різних галузей економіки є активними користувачами продуктів компанії SolarWinds і повністю їм довіряють! І це не дивно, адже компанія будує свою репутацію і розвиває рішення за рахунок прямих інвестицій не один рік. Компанія SolarWinds існує 20 років (з 1999 року), при цьому є публічною компанією, з відкритою звітністю. Штат компанії складає більше 2,5 тисяч фахівців різного профілю, а представництва є по всьому світу (в Україні офіційним дистриб’ютором рішень SolarWinds є компанія Oberig IT). SolarWinds – це кит у світовій ІТ/ІБ індустрії.

Що ж пропонує з точки зору продуктової лінійки і завдань, які вирішує компанія SolarWinds?

По-перше, це уніфікована платформа для управління своєю продуктовою лінійкою – SolarWinds Orion Platform. Дана платформа являє собою єдиний центр для розгортання та подальшої експлуатації на базі єдиної веб-консолі безлічі рішень і інструментів SolarWinds. Такий підхід забезпечує масу плюсів. Наприклад, всі події з різних джерел зберігаються в єдиній базі даних, що дозволяє ефективно і швидко їх обробляти, корелювати між собою, проводити аналіз. Єдиний інтерфейс дозволяє швидко управляти всіма рішеннями відразу, моментально переходячи з одного меню в інше, при цьому, всі дії і логіка рішень уніфіковані. Використання єдиної платформи для різних компонентів ІТ-інфраструктури дозволяє істотно економити час на адмініструванні інфраструктури.

По-друге, SolarWinds надає широкий спектр інструментів для моніторингу, аналізу, і візуалізації подій від різних джерел на рівні мережевої інфраструктури, систем, сервісів, баз даних. Дані інструменти згруповані за допомогою Orion Platform в Network Management, Systems Management, Database Management, IT Security, DevOps.

Orion Platform легко інтегрується з рішеннями Solarwinds IT Help Desk, які дозволяють якісно побудувати систему підтримки користувачів та управління ІТ-інфраструктурою.

Флагманом Solarwinds є Network Management. Це набір інструментів для ІТ-фахівців, за допомогою яких моніторинг і управління мережевим обладнанням стає простим, легким і швидким, завдяки візуалізації і підтримки мультивендорної рішень. Основними інструментами в Systems Managment є:

  • Network Performance Monitor (NPM) – це потужне програмне забезпечення для моніторингу мережі, яке дозволяє швидко знаходити, діагностувати і усувати проблеми, не допускаючи простоїв в роботі мережевого обладнання. Завдяки новій функції глибокого аналізу пакетів даних рішення забезпечує швидку і ретельну ідентифікацію надійності мережі і додатків. Рішення дозволяє здійснювати моніторинг мережевих пристроїв різних виробників.
  • NetFlow Traffic Analyzer – рішення для оптимізації мереж, але з упором на аналіз контенту з урахуванням мережевого протоколу. NetFlow Traffic Analyzer дозволяє аналізувати які сервіси і додатки найбільш навантажують мережу і задавати потрібні обмеження і параметри для кожного з них. Підтримує різні види мереж (в тому числі – бездротові).
  • Network Configuration Manager (NCM) – рішення, яке дозволяє автоматизувати управління конфігурації мережевого устаткування, здійснює аналіз змін на відповідність стандартним вимогам, забезпечує контроль внесених змін. Рішення дозволяє запобігати помилкам в конфігурації, а також реалізовувати рольової доступ до обладнання та конфігурацій.
  • Для забезпечення  процесу керування систему, компанія Solarwinds надає набір інструментів для якісного моніторингу роботи серверів, систем, сервісів, платформ віртуалізації і бізнес-додатків. Основними інструментами в Systems Managment є:
  • Virtualization Manager. Унікальний в своєму роді продукт, який забезпечує дуже якісний і глибокий аналіз віртуальних середовищ (як VMware, так і Hyper-V). Унікальність забезпечується за рахунок повної інтеграції з платформами віртуалізації, аж до створення спеціальних тригерів виконання тих чи інших дій по різних подіях. А повноцінна підтримка гібридних і «хмарних» віртуальних середовищ робить його лідером серед будь-яких подібних рішень в своєму класі!
  • Server & Application Monitor (SAM). На відміну від Virtualization Manager, рішення SAM може працювати з будь-якими платформами і операційними системами Windows і Linux, спостерігаючи за працездатністю серверів, ОС і додатків (у тому числі, і «хмарними»). Інструментарій SAM призначений для автоматичного виявлення і відображення додатків і серверної інфраструктури на основі шаблонів, що моніторингу. Підтримується більше 1200 додатків!
  • Storage Resource Monitor. Рішення Storage Resource Monitor (SRM) може спостерігати і виявляти проблематику, пов’язану з роботою систем зберігання даних (EMC, NetApp, Nimble, INFINIDAT, Pure Storage і безліч інших). SRM вміє знімати показники з датчиків пристроїв, таким чином, надаючи завжди актуальну централізовану інформацію по дискам, контролерами, файловим томів тощо.

Для контролю роботи баз даних Solarwinds надає Database Performance Analyzer. Це сімейство рішень, які допомагають провести аналіз роботи баз даних, істотно підвищити продуктивність за рахунок оптимізації структури баз, що в кінцевому рахунку призводить до підвищення ефективності роботи ІТ-організацій. SolarWinds Database Performance Analyzer спрощує роботу адміністраторів баз даних і груп розробників для ІТ-організацій, т. К. Дозволяє швидше вирішувати проблеми клієнтів, скорочувати цикл розробки і «вичавлювати» більше продуктивності з дорогих баз даних запущених як на фізичних, так і на віртуальних серверах .

Таким чином, використання єдиної платформи SolarWinds Orion Platform і вище описаних продуктів дозволить будь-якої компанії отримати завершене і комплексне рішення відповідно до вимог і з найбільш глибокими аналітичними можливостями, масою вбудованих утиліт зі збору та обробки даних, своєчасного інформування відповідальних осіб по ключових точках інфраструктури, виявлення «вузьких» і проблемних місць в будь-яких каналах комунікації, а так само автоматизувати найбільш затребувані сервіси та дії, які зачіпають ключові бізнес-процеси!

Вибираючи SolarWinds Orion Platform ви можете бути впевнені, що подальший розвиток вашої інфраструктури не буде хаотичним, більш того, – ви зможете найбільш ефективно планувати використання ресурсів отримуючи інформацію від систем SolarWinds для аналізу і розвитку ІТ-інфраструктури.

 

За більш детальною інформацією та з питань організації презентацій, демонстрації роботи рішення, консультацій звертайтеся до менеджерів компанії Oberig IT

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС, ЩОБ ЗАВЖДИ БУТИ В КУРСІ АКТУАЛЬНИХ АКЦІЙ