Norton Security – лідер №1 по захисту в сегменті Home&Small Business!

blank 02.04.2019

Рішення з антивірусного захисту пройшли довгий шлях еволюції від звичайних антивірусів до повноцінних комплексних і багатофункціональних програмних рішень, які здатні захищати наші ПК від абсолютно різних атак. І це дійсно природний процес еволюції, адже і загрози, і вектор потенційних атак постійно розширюється. Зараз наші домашні і робочі комп’ютери і ноутбуки можуть бути атаковані як завгодно і де завгодно – кафе, АЗС, будинок або офіс! Хакери і творці вірусів стають більш винахідливі, а рішення для написання вірусів будь-якої складності стають доступні навіть школярам (в тому числі – і за вартістю придбання)!

blank

Малюнок 1. Україна входить в ТОП5 країн, які схильні до атак (звіт ISTR 2018).

Якщо звернутися до звітів аналітичних агентств і висновками експертів, то тренди минулого року залишилися незмінні – атаки відбуваються, для атак використовуються абсолютно різні (і часто – інноваційні) механізми, і навіть світові гіганти ІТ індустрії не можуть гарантувати 100% захист персональних даних.

Так, згідно з висновками відомого експерта Дена Рафтера (ориг. – Dan Rafter) в його замітці для сайту Symatec можна зробити невтішний висновок, що збиток від атак буде і далі зростати, а очікуваний збиток до 2021 року складе близько 6 трильйонів доларів США! При цьому атаки в 2018 році використали воістину нетрадиційні напрямки – від зломів кріптовалютних механізмів (які досі вважалися не схильним до злому на практиці) до так званих кібер-фізичних атак (коли в результаті заражень і зломів страждають цілі індустрії або міста)! Так само 2018 запам’ятався гучними витоками персональних даних, в таких відомих компаніях як Facebook, MyHeritage, MyFitnessPal і ін.

Так само, в своєму щорічному звіті Internet Security Threat Report (ISTR) за 2018 рік наведено не менш цікаві факти, наприклад:

 • кожен 13-ий web-запит був небезпечний, при цьому зростання досягнуто майже двократне зростання шкідливих загрузчиков;
 • виросли атаки на менш поширені платформи (зростання malware для MacOS виріс на 80% і в цілому на 54% – на мобільні платформи);
 • колосальний приріст атак на пристрої (IoT) – понад 600%!

І знову таки – спостерігається зростання (на 29%) зловредів спрямованих на системи класу ICS (industrial control system).

blank

Малюнок 2. Зростання загроз зростає на всіх фронтах (ISTR 2018).

На перший погляд може здатися, що загрози несуть небезпеку виключно великого бізнесу і державного сектора. Однак, це не так – і зростання звичайних шифрувальників даних на 46%, і збільшення доступних способів зараження через електронну пошту на 55% – найкраще тому підтвердження. А від таких вірусів в першу чергу страждають звичайні користувачі!

blank

Малюнок 3. Приріст вірусів-шифрувальників виріс майже в 1,5 рази (звіт ISTR 2018).

Не дивно, що навіть в сегменті малого і середнього бізнесу (та й для звичайних домашніх комп’ютерів) важливо мати ефективний захист на всіх рівнях взаємодії користувачів із зовнішнім світом (Інтернет). Саме такий необхідний рівень захисту забезпечує рішення від компанії Symantec – Norton Security.

Можливо, у ряду користувачів Norton Security асоціюється виключно з домашнім рішенням з 90-х. Хочемо повністю розвіяти цей міф – на поточний момент рішення Norton Security є багатогранним інструментом, який має цілий ряд передових технологій захисту, таких як брандмауер, поведінковий аналіз, захисту від мережевих атак. Більш того, рішення Norton Security дозволяє захищати не тільки інфраструктури на різних операційних система (Windows і MacOS), а й мобільні пристрої (Android і iOS).

Розглянемо більш детально, який функціонал і захист пропонує Norton Security.

По-перше, що слід відзначити – дуже простий і інтуїтивно зрозумілий процес як установки, так і експлуатації рішення. Всі початкові кроки легко виконуються через сайт виробника: вибір підписки, активація продукту, скачування інсталяційного пакета, управління доступними додатковими сервісами тощо. До того ж – підтримується місцева локалізація інтерфейсу. Після установки система антивірусного захисту Norton автоматично зробить активацію продукту, застосує оптимальні правила захисту та налаштування, як результат – користувач максимально захищений і від нього не потрібно якихось глибоких знань в адмініструванні комп’ютерів чи інформаційній безпеці! У разі необхідності система сама приверне увагу користувача за потрібне повідомленням.

blank

Малюнок 4. Norton Security – зовнішній вигляд антивірусного захисту на ПК користувача – все інтуїтивно просто і зрозуміло!

Друге, на що зверне вже досвідчений користувач – це дійсно передові механізми захисту. Наприклад, рішення Norton Security має вбудований функціонал поведінкового аналізу, що дає захист від невідомих раніше загроз (Norton Security аналізує «дії» запущеного процесу або програми і в разі, якщо такий об’єкт поводиться некоректно або підозріло – блокує його). При цьому слід зазначити, що поведінковий аналіз в Norton Security – це не просто локальний аналізу, це – зв’язка знаменитої «хмарної» системи репутації від компанії Symantec зі штучним інтелектом і запатентованим машинним навчанням. Хочеться відзначити так само цікавий факт щодо веб-захисту – рішення Norton Security забезпечує захист не тільки від мережевих атак, а й захист пошти (в тому числі – від спаму), що зазвичай вимагає сторонніх рішень!

Ще один аспект, який зробив Norton Security номером «один» серед продуктів в даному сегменті – якість і продуктивність. Багато користувачів, які почали використовувати Norton відзначають той факт, що антивірус ніяк не впливає на продуктивність комп’ютера, вносячи мінімальні затримки навіть в процесі планових або поза планових сканувань.

blank

Малюнок 5. Norton Security практично не навантажує процесор і дуже ефективно використовує оперативну пам’ять ПК.

Якщо заглибитися в «сухі» факти, то Norton Security умовно надає цілий набір пов’язаної між собою технологій захисту:

 • антивірусний захист («класичні» сигнатури, і поведінковий аналіз SONAR);
 • захист від веб-атак (брандмауер, система запобігання атак IPS, захист пошти);
 • глобальна система репутації для файлових і веб-об’єктів;
 • «Ізоляція» додатків від невідомих загроз, в тому числі – від zero day атак;
 • спеціальні утиліти для різних випадків (в тому числі – для вже важко заражених ПК).
blank

Малюнок 6. Опис з офіційного релізу компанії Symantec, який призводить опис технологій рішення Norton Security.

Поряд з хорошими технічними характеристиками і якісним захистом, Symantec пропонує також гнучкі варіанти придбання Norton Security. Доступні різні модифікації підписки на дане антивірусне рішення: Standard, Deluxe і Premium:

 • Standard підійде звичайним користувачам, який шукають якісний захист для свого ПК / ноутбука або мобільного пристрою.
 • Deluxe ідеально підійде для маленьких компаній або сімей, які хочуть мати захист Norton Security на всіх своїх пристроях з можливістю централізованого управління підпискою.
 • Ну а якщо вам потрібно вже більше, ніж якісний антивірус, то версія Premium – ідеальний вибір, адже даний пакет вже включає в себе підтримку до 10 пристроїв, можливість створення резервних копій в «хмарі» (до 25Гб), а так же централізований сервіс Norton Family для безпечної роботи в Інтернеті, контролю за публікацією особистих даних і обмеження часу використання пристроїв дітьми.
  Навіть у базовій підписці (Standard) так само є диспетчер паролів, який дозволить безпечно генерувати паролі до будь-якій програмі, а так само зберігати їх в «хмарі» Symantec, що дає гарантію не тільки безпечного зберігання даної інформації, і її гарантовану доступність.

Ознайомитися з відмінностями версій можна за посиланням на сайті Oberig IT

Не дивно, що за сукупністю вище зазначених параметрів і послуг, що надаються, продукт Norton Security більше 35 разів ставав лідером видання PC MAG, а також неодноразово номінований в розділі Best Protection у такого авторитетного джерела як AV Test.

Придбати рішення Norton Security, а також дізнатися детальнішу інформацію про інші рішення від компанії Symantec можна через офіційний дистриб’юторський канал в Україні – компанію Oberig IT.

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС, ЩОБ ЗАВЖДИ БУТИ В КУРСІ АКТУАЛЬНИХ АКЦІЙ